Cikkek rólunk és tõlünk:

1. Gyógyító, tiszta és még tisztább víz...

2.További cikkek:

Varjas András: Mi van a vizünkben és a fejünkben?

Vissza a nyitóoldalra

GYÓGYÍTÓ, TISZTA ÉS MÉG TISZTÁBB VÍZ ...

INTERNET-CIKK

Írta: Veress Tibor, közíró

Élnek közöttünk olyanok, akiket a böjt, s a tisztavíz ivása gyógyított ki számtalan nyavalyájukból. Meggyógyultak és mivel itt vannak közöttünk, némelyek kilencven-egynéhány évesen, el tudják mondani, s el is mondják, ők mit tettek ezért a gyógyulásért. Kinek a tanácsát fogadták meg, s miért.

Vannak, akik azonnal döntöttek, s vannak akik éveket vártak arra, hogy használható tanácsot kapjanak. Hogy olyasvalakire találjanak, akikre hallgathatnak, mert hitelesek a számukra, s hihetnek bennük. Mindjárt belelapozunk feljegyzéseikbe, miféle bajaikra volt ír a színtiszta víz.

Egyesek szerencsésebbek mint mások, mert őket ezer évek tapasztalataival tanítgatják különleges könyvekből és vannak akik meg is fogadják a tanítást. Különleges életmód-, életfelfogás-receptek maradtak fenn, melyekben nekünk is tudnunk kell olvasnunk, már, ha akarunk. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan kíváncsiak rá, mit modanak követendő magatartásként az egészséget is tanító régi példakönyvek, szent könyvek.

A Talmud a böjtnapról azt írja: (Taanith 10 a.lap) "... Izrael országa Esővizet iszik, az egész világ meg a maradékot. Izrael országa iszik először és azután az egész világ, hasonlóképp egy olyan emberhez, aki sajtot készít, s az élvezhető részt kiválasztja, a hasznavehetetlent meg otthagyja."

De számos más külföldi leírás is a desztilláltvíz ivást tartja csak egészségesnek. Paul C. Bragg és Patricia Bragg írja a Böjt csodája című könyvében: "... Az igazi diéta ugyanis nem a gyümölcsnap beiktatása, hanem a böjt, desztillált víz vagy meghatározott gyógyteák mellett. /.../ Sokan állítják, hogy bizonyos vizek tele vannak ásványokkal. Szerves, vagy szervetlen ásványokkal? Aki csapvizet iszik az egyszerűen saját szervezetét mérgezi az itt található élettelen anyagokkal, amik elősegítik a vese-, epekő kialakulását, lerakódnak az artériákban és egész testünkben. /.../ Emberek milliói szerte világon kizárólag esővizet isznak. Őseink is ezt tették. Mitől lehet olyan különleges az esővíz, a tisztavíz? És miért figyeltek fel erre már réges-régen? *

ÖSZTÖNÖS ÉLETÜNK

Élni - ösztönösen élünk. Tudjuk, hogy az ember élete itt a Földön a millió és millió tényező együtthatásának eredménye és tudjuk azt is, hogy mi, biológiai lények, teremtmények évmilliók alatt "tanultunk meg" alkalmazkodni mindahhoz, ami bennünket ma körbevesz. Szervetlen és szerves anyagok bonyolult együtteséhez. Ami az életünk szempontjából káros, az immunrendszerünk védekezik az ellen. Méghozzá mindaddig sikeresen, amíg csak annyi negatív külső hatás éri, mint amennyire ez alatt a sokmillió éves tanulás alatt "felkészült" . De, ha ez a remekmívű védekezőberendezés teljes egészében leterhelt, elég egy szokványos megfázás, egy máskülönben gyengécske vírus, nem lesz ami szembeszálljon vele és az egész élő szervezet szabad prédája lesz ennek az ismert kórokozónak, s összeomlik. (Erősen leegyszerűsítve a lényeget.)

Ha tudnánk, melyik lesz az a tényező, ami az utolsó cseppet jelenti a pohárban, árgus szemmel figyelnénk, hogy azt a valamit el tudjuk kerülni. De, sajnos, vagy szerencsére a dolog nem egészen így fest. Mert mi csak terheljük, terheljük a szervezetünket, miközben nem tudjuk, meddig terhelhető. De nem vagyunk azért teljesen készületlenek sem. Vannak kutatások arról, hogy egyes anyagok, elemek, vegyszerek miért, és hogyan terhelik meg a szervezetet. Ennek ellenére semmit nem teszünk, hogy ezeket az ismert károsító anyagokat ne vigyük be a szervezetünkbe. Egyszerűen nem is gondolunk rá, s ez bizony akár végzetes is lehet. Vannak viszont szent elkötelezettek, megszállott tudósok, akik pedig gondolnak rá, el is akarják mondani embertársaiknak és mi, talán még meg sem hallgatjuk őket. Pedig nem a tudós barátunkkal, vagy a professzorral tolunk ki ... Ez az alapállás, és elég tisztán érthető, hogy magunk ellen teszünk. Ám mégis... Mégis, amikor olyan egyszerű témával áll elő valaki, hogy kérem, én meg tudom tisztínai az Önök ivóvizét, úgy, hogy abban a korábbi szennyeződésnek a tízezred része sem marad, nemigen figyelünk rá. Ugyan már, víz? Annyira hétköznapi! - talán éppen ezért, csak legyintünk rá. Pedig!...

IVÓVÍZ-TISZTÍTÁS

Valamit meg kell értenünk azonban a vízzel kapcsolatban. A vízben vannak hasznos anyagok és lehetnek benne káros anyagok is. Baj akkor van igazán, amikor ezek vegyesen találhatók meg benne. És akkor megkérdezik az emberek: szét lehet-e őket választani? És ott a fájdalmas felismerés, hogy nem lehet. Akkor viszont mit tegyünk? Melyik állapothoz kell inkább ragszkodnunk? Ahhoz, ahol minden benne van, a hasznos tápanyag és a szennyeződés is, vagy ahhoz, amikor kiderül, hogy mindent kiveszünk belőle és a szükséges ásványi anyagokat más formában és forrásból pótoljuk. A kérdést az olvasó válaszolja meg. Vajon miért alapkérdés ennyire a víz és ami benne van? És miért éppen a víz, s nem valami más? Menjünk egy picit vissza az időben - jelképesen. Úgy néhány évmilliót. *

A VÍZBŐL JÖTTÜNK KI

Eddigi ismereteink szerint az élet a Földön a vízben keletkezett, ilyenformán, végső soron mi, emberek is a vízből jöttünk ki. Szervezetünkben bizonyos elemek egymáshoz viszonyított aránya például pontosan megfelel ugyanazon elemek tengervízben található arányának (például a Na/K-pumpa). Ezt az arányt nem szabad, nem ajánlatos felborítanunk semmilyen módon. A szárazon élünk, mégsem nélkülözhetjük a vizet. Amilyen anyagokra szervezetünknek szüksége van az életben maradáshoz, az anyagcseréhez, azt a táplálékkal visszük be. Az ennivalón kívül a víz is tartalmaz, tartalmazhat tápanyagokat, de a vízben sok más anyag is található. Olyanok is, amik az életünk szempontjából károsak lehetnek. A víz azért veszélyesebb ebből a szempontból, mert abba hamarabb belekerülhet bármi, ami nem odavaló. Igaz, egyes élelmiszeralkotók ugyanígy veszélyesek lehetnek, ha a hozzáértők, a szakemberek nem figyelnek rájuk. De most csak a vízrõl beszélünk. Ha felelősnek érezzük magunkat embertársainkért, akkor elmondjuk ezt nekik is és mindenkinek, s kérjük, ők is mondják el másoknak. Ez erkölcsi parancs. Hiszen az embereknek joga, hogy mindig, tiszta, teljesen tiszta, egészséges környezetük, s benne tiszta ivóvizük legyen. Az állam is tudja ezt és az alaptörvényben rögzíti is .

* KIFOGÁSOLT IVÓVIZEK

Magyarország ivóvizeit 128675 ellenőrzött vízminta alapján megvizsgálták. Ezt a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium KTM 1991-es kiadványában közzé is tette. Ez a táblázat -1. azt mutatja, hogy a vizsgált minták hány százalékban voltak kifogásolhatók. Nyilvánvalóan ezért kezdtek hozzá és mérték fel, kifogásolhatók-e vagy sem a hazai vezetékes és egyedi kutas ivóvizeink? Az ország ivóvize tele van káros ásványi sókkal, valamint mezőgazdasági és ipari szennyezők tömegével. Az alig tisztított szennyvizek "hígított változata" a vízművek vize is; még rádioaktív sugárzó anyagok is lehetnek benne. Például a radon. Vagy a 40-es atomsúlyú, eleve radioaktív káliumizotóp, ami a kálisó "műtrágyakénti" használata folytán kerül a talajvízbe, majd az ivóvízbe. Helyenként eltérően, de 10-90%-ban (!) sértik az országos ivóvíz-szabványt. Ha ennyi vízmintát kifogásolt a hivatalos vizsgálat, az is érdekes lehet, mit, illetve miből mennyit találhattak benne. Nézzünk ezúttal itt, egy német példát, amely megmutatja, hogy a csapvízhez képest, s desztillálással való tisztítás mekkora hatásfokú. Ivóvízdesztillálás szennyeződéscsökkentő hatása (német mérések alapján):táblázat-2.

A víz, elektromos vezetőképességét a benne oldott anyagoktól kapja. Minél több van benne annál jobb elektromos vezető. Minél kevesebb, annál kevésbé. A fenti táblázat pontosan azt mutatja, hogy a csapvízhez képest mennyire lecsökken a desztillált vízben minden. Akár tízezred részére is! Akár káros volt, akár nem volt káros az a valami. Mivel olyan készüléket még nem találtak ki, amely csak az egészségre ártalmas vegyületeket tudja kiszűrni, desztillálással csak úgy tudjuk tisztítani az ivóvizünket, hogy mindent kiveszünk belőle. Fontos tudni, hogy nem azért, mert a hasznos anyagokat akarnánk belőle eltávolítani, nem! Hanem azért, mert a károsakat vesszük ki, de a műveletnek áldozatul esik a többi is. Mivel a táplálékkal pótolni tudjuk ezeket, helyesen cselekszünk, ha az ivóvizünket desztillálással tisztítjuk.

* HÁZI DESZTILLÁLÓ BERENDEZÉS

Hogy hol lehet manapság vízdesztillálót kapni? Sehol. S bár az alapelv mindenki számára ismert, mégsem foglalkozik ilyen berendezés gyártásával csak az, aki komolyan veszi a hivatalos mérések eredményeit. Önöknek is szükségük lehet egy berendezésre, amely az ivóvizet teljesen méregteleníti. És, ha úgy döntenek, hogy tényleg, először is számoljanak! Nézzék meg, mennyit költenek a családjukkal együtt palackozott vizekre, s ásványvizekre, s úgynevezett üdítőkre. Önök számolás végén kapnak egy összeget. (Megközelítőleg egy négytagú család egy évben legalább százezer forintot költ csak ilyen ivóvízre, bár majdnem a kétszeresére volna szükségük.) Ugye, megdöbbenve tapasztalják, hogy mennyit is hagynak ott a boltban, csak vízért, ami esetleg mégsem úgy szolgálja az egészségüket, ahogyan szeretnék, hiszen mindig van benne valami, ami ártalmas. Ezért hát komolyan érdemes megfontolniuk, honnan is vásárolnak vizet, amit inni akarnak.

* DESZTILLÁL ÉS FORRÓ VIZET IS AD

Ha lenne olyan összeállított eszköz, amit ki-ki maga kezel, biztosan vásárolnának egyet. De hát nem tudnak róla, hogy ilyen lenne. Pedig létezik ilyen berendezés, sőt "házhoz megy", hogy az elhelyezésénél az Önök egyedi igényeit figyelembe lehessen venni. A desztilláló berendezés egyben háztartási melegvizet is ad, s ebben egyedülálló, sőt, szabadalmaztatott. A 980804001T számon a Magyar Szerzői Jogvédő Irodánál bejelentett know-how sok előnnyel rendelkezik, amivel más nem. Ilyen például, hogy házilagosan állítunk elő vele háztartási melegvizet, mert nem engedhetjük meg, hogy csak úgy kiöntsük, s hulladék legyen belőle, mint egyes bolti (!)változatoknál. Ez fontos, hasznosuló melléktermék. Azaz egészen pontosan: a desztilláltvíz mellett keletkező másik hasznos és szükséges termék, a háztartási melegvíz. Az összeállított berendezés öntisztulásra képes és nincsen benne törékeny anyag. Egyik legnagyobb előnye, hogy az elődesztillátum eltávolításával a legnagyobb víztisztaságot tudjuk vele elérni. Hogy mikor mit kell vele csinálni, mikor mire figyelmeztet az automatika, az a szabadalomban pontosan le van írva.

* LICENC

Aki maga szeretné összeállítani a berendezést a know how alapján, érdemes elkerülnie a buktatókat, amiket a licenc megvásárlásával el lehet kerülni. A berendezés egyes alkotórészeinek az ára a licencdíj, az adaptációs terv mérnöki díja, a szerelés összköltsége megtérül egy éven belül a kevesebb energiafelhasználással, azzal, hogy alacsonyabb költséggel jut tiszta ivóvízhez, illetve azzal, hogy elkerüli magát a mérgezést, élvezi a gyógyhatást. * * * * *

Budapest, 1999. augusztus

Vissza a lap tetejére. Vissza a lap tetejére.

Varjas:Mi van a vizünkben? További cikkek. Vissza a tartalomhoz. Vissza a tartalomhoz. Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat.