2/1. gönczeinknek

Érvényes-e Göncz Árpádra a Magyar Köztársaság Alkotmánya?

Mindenki láthatja, hogy Kunost, a bûnözô bankvezért még a börtönbôl is megpróbálta kiszabadítani a Parlament által, az SZDSZ által képviselt erôk nyomására megválasztott álllamfõ,ô, hogy a szegényeknek nem kegyelmezve, visszamenôleg büntetôkamatot engedett kivetni az állami lakástámogatásra, ami miatt (hatod-áron) felvásárolgatják a magyaroknak a lakásait és egyéb vagyontárgyait a külföldi betelepülôk államilag ígért fizetôképességében reménykedô "mártírok". Felmerül a kérdés, hogy bûntettet követ-e el, tekintettel az alkotmánynak nevezett 1949. évi XX. törvény 70/A. pont (2) bekezdésre, ami szerint szigorúan büntetendô, tehát a normális értelmezés szerint: bûn, ha így dikszriminálnak.
-
Az 1949. évi XX. törvény jelenlegi változatának "A Magyar Köztársaság Alkotmánya" a címe. Mintha Rákosi alatt 1949-ben köztársaság, s nem diktatúra lett volna! Az 1989. évi XVII. törvénye 7. paragrafusával a Parlament érvénytelennek mondta ki ezen "alkotmányt" azzal, hogy alkotmányként csak népszavazáson elfogadtatott alkotmányszöveg szolgálhat. Ilyen alkotmány azonban mindmáig sincs. Emiatt tehát semmi sem érvényes abból, amit ez az alkotmányszöveg elôírt. Mivel az alkotmány az állam "alaptörvénye" kell(ene) legyen, hiányában mûködésképtelen az igazságszolgáltatás.

Egy itt járó külföldi állampolgár legfeljebb az esetben, akkor szembesül a valósággal, ha ellopják Magyarországon az autóját, és amikor megkerül nem neki akarja visszaadni a rendôrség - amelyik a hamis alvázszámmal átírta - hanem annak, aki a hamis papírokkal a tolvajoktól megvásárolta, panaszolta egy itt járó belga, akinek ellopták, és amikor megtalálta, ezért nem volt hajlandó visszaadni az autóját a rendôrség, ügyészség, bíróság.

Nem érti. Nem tudja a külföldi, hogy ha semmisnek mondaná ki egy bíró az átütött alvázszámú autókra a kiadott hivatalos igazolásokat, akkor ez számos "lavinát" indítana be s ennek sok olyan "mártírja" lenne, mint Kunos, a bankár.

Mártirrá lenne valószínûleg például az APEH elnöke, mivel még az elnökségét megelôzôen felhalmozott adótartozásait nem tekinthetnék eladottnak azon az egyszerûalapon, hogy tôle a vevô hamis személyi igazolvánnyal vásárolta meg a cégeit s ezután eltünt". Ugyanis akkor ki kellene mondani azt, hogy lopott személyi igazolvány alapján magát másnak feltüntetô személy olyan, mintha nem is lenne, tehát vele aláíratott bármely adás-vételi szerzôdés, nem jött létre.

Tehát Simincska Lajos cégeit valójában nem vették még meg és Simcska Lajos ma is a tulajdonosa cégeinek. Az adótartozása kamatokkal együtt a korábbi negyven milliónak sokszorosa lett.

Tehát több mint 40 millió forintos adótartozását Simicska Lajos jelenlegi APEH elnök tartozik befizetni.Ha Simicska Lajos esetleg nem fizet, beosztottai bilincsbe kell verjék. Ez majd - a következô 10 évben - a börtön levegôjét gönczein.szívó Simicska Lajos "mártírt" is rádöbbentené arra, hogy lopott személyi igazolvány felhasználására alapozott cégeladási szerzôdése érvényesként feltüntetése: közokirathamisítás.

Egyébként sincs más megoldás máshoz, mert Simicska Lajoshoz úgysem lenne képes az APEH kiküldeni az verôbrigádot, adórendôrséget, hogy végrehajtókkal kiverhessék belôle az egész adótartozását, miután egy hamis személyi igazolvány tulajdonosa nem azonos azzal, aki a nevét aláhamisította, tehát a lopott személyi igazolványi aláírást hamisító úgy sem lenne megtalálható, hogy APEH-hez Simcska Lajos adótartozását befizesse.

És akkor persze kiderülne, hogy semmis a hamis ingatlanfedezetre, vagy fedezet nélkül, a magyar állam pénzébôl a Princz Gábor által kiosztott, több mint 200 milliárd Ft-ra rugó szerzôdés csomag minden ilyen csalárd szerzôdése, és visza kellene adni az államnak az onnan elrabolt pénzt és be kellene fizetnie az APEH pénztárába a rablott pénzt szerzônek a kamat utáni adókat azoknak, akik hamis ingatlan fedezettel kicsalták Princz Gábor közremûködésével az államtól a több, mint 200 milliárd forintot! Sôt, még azt is fel kell vetni, hogy semmisek azok a szerzôdések is, a társadalom biztosítási pénzek eltünése miatt , amiket nem úgy írtak, hogy a befizetôk rendelkezni tudjanak a pénzük használatával s a korábban eltünt társadalom biztosításra beszedett mintegy 20 milliárd dollárt is vissza kellene a befizetôinek adni, mert az elsikasztásra kötött szerzôdés is semmis s a pénz visszajár és az APEH-hez még kamatokat is kell fizessen azután, hogy jogtalanul használták fel a semmis szerzôdés alapján beteg biztosítás címén beszedett pénzt.

Nincs kötelezô alkotmány?

Az 1989. évi XVII. törvény 7. paragrafusa szerint, lehetet volna a Rákosi által diktátorként bevezetetett 1949. évi ún. alkotmányt úgy módosítani, hogy a népszavazással "alkotmány" rangjára emeljük. Más kérdés, hogy ha állami vezetôk nem tartják be a legfôbb jogszabályt sem, van-e értelme ezt az ide vezetô jogszabályt toldozni-foldozni. Inkább a népszavazáson szentesített, a magyar történelmi joganyag alapos és tisztességes feldolgozásán alapuló és a magyar nép érdekei kötelezô érvényesítését és védelmét elôíró másik alkotmány kell, ami kizárja az elôzôvel fedezett állami vezetésbeli, fenti jogellenes magatartást.

Nem kellene hagyni, hogy ismét kihasználja a helyzetet a - lakosság egészét azért sem képviselô néhány parlamenti párt, amelyik eltitkolta, hogy nincs népszavazáson elfogadott érvényes alkotmány. Ezen pártok mindig csak olyan államfôt jelölnének ki, aki engedi a bankok kirablását s kegyelemben részesíti a közpénzt "hamis ingatlan fedezet trükkjével" fosztogatókat.

Budapest, 1999. július 16.


Tejfalussy (Sydo) András
okl. mérnök

Itt kattinthat a folytatásra!