AGROANALYSIS SCIENTIFIC SOCIETY (pjt)

Budapest, Lajos u. 115. Hungary 1036 Telefon/fax: 36-1/250-6064, 36-27-380-665

Vissza a nyitólapra / Vissza a fõtéma jegyzékre / Vissza az elõzõ lapra

Fõtéma: ILLEGÁLIS TERMÕFÖLDSZERZÉS A MAGYAR GAZDÁKAT CSÕDBEJUTTATÓ "HÕFOKÉRZÉKENY ANTIDOTUM"-MAL ?!


1.

TUDOMÁNYOS RENDÕRSÉG PJT (Hungary 2621 Verõce, Lugosi u. 71.)
AGROANALÍZIS TUDOMÁNYOS TÁRSASÁG Környezetvédelmi- és Gazdaságosság Ellenõrzõ Központja
gmk v.a., Tejfalussy András dipl. mérnök feltaláló, méréstani- és ok-okozat kalibrálástani szakértõ
(www.aquanet.fw.hu, ujvizforras@freemail.hu, T/F: +36-1/250-6064, +36-20-2181408)
_____________________________________________________________________________
Code: GradFitotronAntidotumControl

A „Multi-Gradiens-Fitotronban” Dr. Nagy József kutatómérnök által 1985-ben tartott elõadás, az általa ott folytatott „Antidotum-hatás” ellenõrzõ/optimalizáló tudományos vizsgálatokról (Tejfalussy András által készített videofelvételrõl leírva).

„Ebben a kamrában, ebben a szobában, lehetõségünk nyílik arra, hogy a külsõ hõmérséklettõl, az éghajlattól függetlenül, az igényeinknek megfelelõen, programozottan, különbözõ hõmérsékleteket, fényviszonyokat, páratartalmat teremtsünk, amelyek a növényeink számára megfelelõek, illetve ahogy a kísérlet céljai igénylik. A „fitotron” szó jelenti ezeket az ellenõrzött körülmény(eke)t, amely(ek) a növények nevelése céljára szolgál(nak). E (kutatási) célra a növénynevelõ kamrák már régóta használatosak. Az itt látható készüléknek (az abban alkalmazott kutatás-gyorsító mérési software révén) egy olyan elõnye van az eddigiekkel (a korábbi fitotron létesítményekkel) szemben, amely megsokszorozza a kutatók képességeit, lehetõségeit. Az eddigiekben az volt a cél, hogy egy idõben, egy nevelõ térben (másfélében, mint) amit itt láthatunk, azonos körülményeket teremtsenek hõmérsékletben, fényviszonyokban, páratartalomban. Néhány hazai kutató, fejlesztõ kitalálta azt (Tejfalussy András feltalálta a kutatásokat automatizáló „inhomogén számítógép”-et és ahhoz az ok-okozat kalibráló kutatásokat nagyságrendileg gyorsító „GTS-antirandom software”-t, majd e software használatához, martonvásári és a budapesti mûszaki egyetemi szakemberek közremûködésével, kifejlesztették a hõmérséklet-növekedési-gradiens és arra merõleges megvilágítási-intenzitási- és/vagy színösszetételi- stb. gradiens/ek/ biztosítására is alkalmas, újtípusú fitotron létesítményt), egy idõben, egy térben megbonthassák ezt az (a növénykezelõ tér hõmérsékleti-, megvilágítási- és páratartalom-homogenitásán alapuló) egységet, s ellenõrzött körülmények között gradienseket teremtettek (jelen esetben a) hõmérsékletben, amint itt (a videofelvétel képein) láthatjuk, s a növények is jól mutatják (az által), hogy folytonosan növekednek ebben az irányban. (A hõmérséklet-emelkedési gradiensnek megfelelõ irányban) a hõmérséklet változását jól jelzi az itt látható kukorica növények hajtáshossza. Ebben a sorban a legalacsonyabb volt a kísérletünkben a hõmérséklet, 16 Celsius fok, egyenletesen (az elõadó mutatja, hogy a hõmérséklet emelkedési gradiensre merõleges irányban lévõ elsõ sorban mindenhol 16 Celsius fok a hõmérséklet). A következõ (sorban) már valamivel magasabb, s így folytatódik egészen 30 Celsius fokig, kívánalmainknak megfelelõen. Az elsõ oszlopban (a hõmérséklet emelkedési gradiens irányában) kezeletlen kontroll kukorica növényeket láthatunk. Megfigyelhetjük, hogy a hõmérséklet növekedésének megfelelõen növekszik ezeknek a növényeknek a hajtáshossza, egészen az utolsó (30 Celsius fok hõmérsékletû) sorig. A következõkben ez a (korábban) kezeletlen kontroll kukorica különbözõ
növényvédõ szereket, gyomirtó szereket kapott. A kísérletünk célja az volt, hogy az Északmagyarországi Vegyimûvek fõ termékcsaládját, a (növényvédõ szer) tiokarbonátokat ellenõrizzük (a környezeti hõmérséklet függvényében) ilyen körülmények között.

Kíváncsiak voltunk arra, hogy különbözõ hõmérsékletû tavaszon hogyan viselkednek ezek a készítmények. Jól szemlélteti a túlsó (a kezeletlen kontrol oszloppal ellentétes) oldalon látható növények jellegzetes torzulása, alakváltozása azt, hogy az EMV-ben gyártott gyomirtó szer az ún. antidotumok nélkül a kukoricát károsítja. A kísérletünkben egyik tényezõként szolgált a fajta.

Egy-egy (tenyész)edényen belül 6 fajtából vetettünk 4-4 egyedet, s megállapíthattuk, hogy ezeknek a fajtáknak az érzékenysége eltérõ erre a tiokarbonát herbicid gyomirtó szerre. Korábbi martonvásári (a Tejfalussy András 1970-es, CE-781. magyar szabadalmi hivatali alapszámú találmányában leírt software szerinti ok-okozat kalibráló ellenõrzõ mérések alkalmazásához ott létesített gradiens-fitotronban végzett) kísérletünk egyik igen lényeges eredménye volt, amely ismereteim szerint még nem publikált (= elõzõleg nem publikálták), hogy a tiokabonátoknak e képviselõje, az EPTC, bizonyos hõmérsékleti pont alatt már (még) nem károsítja a kukoricát. Jól láthatjuk (a videofelvételen látható, amint mutatja a hivatkozott hõmérsékletû sorokból kiemelt edények növényeit), hogy az EPTC gyomirtó szer azonos adagjával kezelt kukorica a hõmérséklettõl függõen, magasabb hõmérsékleten, a kritikus (hõmérsékleti) pont felett károsítja a kukoricát. Itt pedig láthatjuk, hogy tünetmentes (= a kritikusnál alacsonyabb hõmérsékletû sorból kiemelt edény növényei torzulásmentesek).”
*
P.s.: Dr. Nagy József elõadásának fenti szövegébe Tejfalussy András zárójelbe tett kiegészítõ magyarázatokat iktatott be, hogy a videofelvételrõl leírt szöveg pontosan legyen értelmezhetõ. A hibás antidotum károkozó hatását dokumentáló videofelvétel 1985-ben készült, Dr. Nagy József-nek az „Antidotum ellenõrzõ méréseit” és eredményeit bemutató fenti elõadásáról. Az elõadásnak az Északmagyarországi Vegyimûvek (ÉMV) részére az Agroanalízis Tudományos Társaság által létesített „Multi-Gradiens-Fitotron” volt a helyszíne. Az ÉVM az Innofinance Rt. útján kötött licencszerzõdés keretében alkalmazta Tejfalussy András kutatás-gyorsító software-it. A Tejfalussy András 1970-es elsõbbségû, CE-781. alapszámú szabadalmi bejelentésében leírt optimalizáló software képezi az alapját a fent is ismertetett fitotroni mûködésnek, de Tejfalussy András „Inhomogén számítógép” és „GTS Jelenítõ Analizátor” (Optikai számítógép) stb. további találmányaiban leírt mûködés-vezérlõ, ok-oksági kapcsolat meghatározó stb. programoknak is. A legtöbb hazai és külföldi egyetem és kutatóintézet e nyilvános szabadalmakból ismeri e kutatás-gyorsító software-ket. Felmerül a kérdés, hogy miért pazarolják ma is a villamos energiát, kísérleti anyagot és idõt a nagyságrendekkel kevésbé hatékony homogén kezelõterû fitotronok alkalmazásával, miközben többen is saját, késõbbi „szellemi terméküknek” tüntetik fel Tejfalussy András software-i általuk zavarosított, lesilányított változatait. (Õk maguk is elrontva használják, vagy a találmányokban helyesen leírt software-ket titokban, illegálisan használják?) Kiknek állhat érdekében tudatosan akadályozni az ok-okozat kalibrálás ellenõrzési mérési hatékonyság nagyságrendekkel megnövelését? Lehet, hogy azok akadályozzák a hibás mezõgazdasági vegyszer alkalmazások (pl. a hibás antidotumok és a KÁLIUM VÍZBEN OLDÓDÓ VEGYÜLETEIVEL MÛTRÁGYÁZÁS) kárait gyorsan kimutató Antirandom software szerinti ok-okozat kalibráló mérések SZABÁLYOS alkalmazását, akik azt akarják, hogy a mérgezõ hatású mezõgazdasági vegyszerek hamis reklámjaival megtévesztett gazdák elveszítsék a versenyt, eladósodjanak, s az emiatti árveréseken a külföldiek olcsón felvásárolhassák a földet, onnan kisemmizve, földönfutó páriává téve az elõzõ tulajdonosokat?

Mivel a hazai TERMÕFÖLDEK KÜLFÖLDIEK ÁLTAL OLCSÓBBAN FELVÁSÁRLÁSÁT segítõ TITKOS VEGYI FEGYVER a védõhatását magasabb hõmérsékleten elvesztõ ANTIDOTUM és a növények károsodását aszály esetén fokozó kálium-mûtrágyázás is, ezért közérdekû kárelhárító tájékoztatásként is küldjük a jelen iratot a Ptk. 484-487. §. alapján az MTA, az egyetemek és a bûnüldözõ hatóságok vezetõi részére azzal, hogy a hagyományos szerkezetû fitotronok hatékonyságának megsokszorozására is jó Antirandom software alkalmazásával történõ aszály-
stb. kárkockázat csökkentõ mérésekhez szükséges software-kölcsönzési szerzõdések megkötését közvetlenül Tejfalussy Andrásnál igényelhetik.

NYÍLT LEVÉL! ALL RIGHTS RESERVED!
Budapest, 2007. XII. 15. /Tejfalussy András/

2.

AZ MTA ELTÜNTETTE A TÖBB MÛTRÁGYA EGYÜTTES HATÁSÁT IS KALIBRÁLNI KÉPES ALÁBBI MÉRÉSI SOFTWARE-t:

3.

A BUDAPESTI KERTÉSZETI EGYETEM SZEMBEHAZUDTA A KÁLISÓVAL MÛTRÁGYÁZÁS ASZÁLYKÁRT NÖVELÕ, NITROGÉN - ÉS FOSZFOR MÛTRÁGYA HASZNOSULÁST AKADÁLYOZÓ HATÁSÁT LELEPLEZÕ ALÁBBI ANTIRANDOM MÉRÉSI EREDMÉNYT:

4.

A SOKPARCELLÁS, SOK NÖVÉNYFAJTÁS OK-OKOZA T KALIB RÁLÓ ANTIRANDOM HATÁSVIZSGÁLATOK SZÁNTÓFÖLDI VISZONYOK KÖZÖTT IS MINDIG A KÁLISÓVAL MÛTRÁGYÁZÁS KÁROSSÁGÁT BIZONYÍTOTTÁK:

5.

KI DERÜLT, HOGY AZ ÁLLAMI TÖBB ÉVES ORSZÁGOS MÉRÉSEK IS A KÁLISÓVAL MÛTRÁGYÁZÁS KÁROSSÁGÁT BIZONYÍTJÁK:

6.

A fenti problémát bizonyító videofilm másolatát annak idején a Termelõszövetkezetek Országos Központja vezetõje, dr. Nagy Tamás is megkapta:

7.

A KÁLISÓVAL MÛTRÁGYÁZÁS MÉRÉSEKKEL BIZONYÍTOTT KÁROSSÁGÁRÓL TÁJÉKOZTATÁST KAPOTT A MINISZTERELNÖK:

8.

A miniszterelnök e hamis levelével fedezett bûnözõ agrárminiszterek és belügyminiszterek, majd a köztársasági elnökök is, hamis iratokat készítettek, hogy azok segítségével lejárassák, likvidáltassák Tejfalussy András:

9.

10.

11.

12.

13.

MA IS FOLYTATÓDIK AZ ANTIRANDOM MÉRÉSEK ÁLTAL KIMUTATOTT KÁROKOZÁSOK SEMMIBEVÉTELE?

14.

15.

Itt is lehet kattintani az "ok-okozat kalibrálási antirandom mérési software nagyszámú egyéb "tudományos referenciáira!


Itt kattinthat a folytatásra!

Vissza a lap kezdetéhez!